×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 13 June , 2024


به گزارش به وقت خبر:شوراى شهر رشت در انتخابى نه چندان آسان در دو راهى انتخاب حرفه اى و واقع بينانه و انتخاب غيرحرفه اى و ذهنيت گرايانه قرار دارد.
با تحليل و رصد شرايط اقتصادى كشور و همچنين واقعيت هاى منابع درآمدى شهردارى رشت و بدهى هاى موجود اين سازمان ، ميتوان به اين نتيجه تلخ اما واقع بينانه رسيد كه طى دو يا سه سال آينده نقشه پيش روى شهردارى رشت براى شهر نمى تواند به سمت تحول و توسعه ميل پيدا كند . هر آنكس كه ادعا كند در صورت شهردار شدن در توسعه و تحول شهر چنين خواهد كرد و چنان ، يا مفاهيم تحول و توسعه شهر را به خوبى درك نكرده و آن هم شهرى مثل رشت كه سالها عقب ماندگى در فرايند توسعه را دارد و يا قصد ديگرى دارد!
شهردار رشت در طى اين دو يا سه سال آينده بايد با شناخت سازمان ادارى و مديريتى شهردارى ، منابع انسانى و منابع درآمدى و فرهنگ سازمانى حاكم بر شهردارى بتواند شهر را در مرحله نگهدارى به سمت مطلوبيت بيشتر و در حوزه هاى زير ساختى چند عمليات مشخص و قابل تحقق انجام دهد. راقم اين سطور نيز مانند همه شهروندان رشت علاقمند است رشت سريعا شاخص هاى توسعه خود را كه چند دهه عقب مانده بهبود بخشد و به نقطه توسعه اى كه مثلا اصفهان و تبريز قرار دارند برسد اما وقتى به واقعيت هاى اقتصادى كشور و رشت نگاه ميكنم آنچه خود را نشان مى دهد اين است كه آن زمان كه در دهه ٧٠ و ٨٠ وقتى شهرداران و مديران اصفهان و تبريز در حال جذب منابع مالى براى ارتقاء سطح توسعه شهرى بودند معلوم نيست شهرداران و مديران اين شهر مشغول به چه كارى بودند!
در حال حاضر با توجه به شرايط حاكم بر مولفه هاى اقتصادى كشور و شهر رشت ، هيچ شهردارى نمى تواند قدم هاى دهه ٧٠ و ٨٠ را آن چنان كه شهرداران شهرهاى اصفهان و تبريز برداشتند براى رشت بردارد. اين واقعيت تلخ است اما گريزى از آن نيست كه در دو يا سه سال آينده فقط ميتوان به مطلوبيت نگهدارى شهر و اندكى ارتقاء سطوح زير ساختى پرداخت. چهره هاى ملى با وقوف بر اين شرايط است كه حاضر به قبول مسئوليت شهردارى رشت نيستند البته بماند از اينكه هيچ چهره ملى وارد شهرى نمى شود كه هر ٨ يا ٩ ماه شهردارش را عوض مى كنند!
با توجه به شرايط گفته شده بنظر مى رسد از ميان گزينه هاى موجود آقاى عبداللهى بيشترين آشنايى را سازمان ادارى شهردارى ، منابع درآمدى شهردارى و فرهنگ سازمانى شهردارى دارد. آقاى عبداللهى به دليل همين برترى نسبت به گزينه هاى ديگر مى تواند شهر را در اين دوره نسبت به ديگران بهتر اداره كند . انتخاب آقاى عبداللهى در اين شرايط حرفه اى ترين و واقع بينانه ترين انتخاب است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.