×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : سه شنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 25 June , 2024

سجادی: نتیجه گزارش‌های تخلفات و قانون‌گریزی در انتخابات فدراسیون فوتبال به‌زودی مشخص می‌شود

وزیر ورزش و جوانان گفت: بعد از انتخابات فدراسیون فوتبال نکاتی مبنی بر وجود تخلفات عنوان شد که در حال پیگیری آنها هستیم و نتیجه به‌زودی اعلام می‌شود.

به گزارش به وقت خبر ، سید حمید سجادی با حضور در برنامه تلویزیونی صف اول گفت: باعث خوشحالی است شرایطی ایجاد شده است که توفیق خدمت را در دولت مردمی به دست آوردیم. فراز و فرودهایی در حین خدمت ایجاد می‌شود ولی وقتی به نتیجه می‌رسد و برنامه‌های ما محقق می‌شود خوشحال‌کننده است که توفیقاتی را به دست می‌آوریم، به‌عنوان مثال وقتی پروژه‌های نیمه‌تمام تکمیل می‌شود و ۲۴۲ پروژه نیمه‌تمام در هفته دولت به بهره‌برداری رسید واقعاً لذت‌بخش بود و در هفته تربیت بدنی و دهه فجر نیز چندین افتتاح دیگر را نیز خواهیم داشت.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: در یکی دو دهه اخیر معمولاً برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک با تأخیر همراه بوده است و در این دوره نیز به‌دلیل تغییرات صورت‌گرفته در اساسنامه و همچنین شرایط کرونایی که در کشور بود برگزاری انتخابات با تأخیر حدود یک‌ساله همراه شد. لازم به ذکر است که تغییر زمان برگزاری مسابقات المپیک توکیو نیز که با یک سال تأخیر برگزار شد یکی از دلایلی بود که این انتخابات سر موعد برگزار نشود.

وی افزود: در یک رقابت سالم و شفاف انتخابات کمیته المپیک برگزار شد و محمود خسروی‌وفا توانست با کسب بیشترین آرا رئیس جدید کمیته شود، همچنین کمیته اجرایی و نایب‌رئیسان نیز عوض شدند و تنها دبیرکل کمیته باقی مانده است که فعلاً آقای سعیدی تمایل دارند که ادامه همکاری را داشته باشند.

سجادی با اشاره به این موضوع که زمان زیادی تا برگزاری دو رویداد بازی‌های آسیایی و المپیک پاریس باقی نمانده است خاطرنشان کرد: دو رویداد مهم را درپیش داریم، بازی‌های آسیایی به‌دلیل شرایط کرونایی به تأخیر افتاد و سال دیگر برگزار می‌شود و کمتر از دو سال دیگر نیز المپیک پاریس را خواهیم داشت. برنامه‌های زیادی برای موفقیت ورزش در این دو رویداد داریم و ستاد عالی بازی‌ها به‌ریاست بنده تشکیل شده است و با حضور رئیس جدید کمیته ملی المپیک این جلسات ادامه پیدا خواهد کرد، همچنین رویدادهای دیگر و مسابقات کسب سهمیه را خواهیم داشت که باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان درخصوص موفقیت کاروان ایران در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی عنوان کرد: قبل از حضور در قونیه کسب مقام سوم را پیش‌بینی می‌کردیم و در بدبینانه‌ترین حالت اینکه عنوان پنجمی مسابقات همبستگی را به دست آوریم. به‌دلیل کووید۱۹ این دوره از بازی‌ها در قونیه با یک سال تأخیر برگزار شد و تعداد رشته‌ها نیز کم شده بود. در ۱۷ رشته شرکت کردیم و سهم قابل‌توجهی را به بانوان اختصاص دادیم. آنچه باعث درخشان‌تر شدن نتیجه کاروان ایران شد درخصوص موفقیت بانوان بود. ۹۱ نفر در قسمت بانوان و ۱۶۶ نفر نیز در بخش آقایان بودند و در بخش بانوان رشد ۳۰۰درصدی داشتیم. در بخش مدال‌ها ۶ مدال طلا، ۱۶ مدال نقره و ۱۴ مدال برنز به دست آوردیم. در این دوره بانوان ۷۲ درصد رشد مدال‌آوری داشتند.

سجادی با اشاره به درخشش بانوان ورزشکار ایران گفت: در سایر کشورها سهم مدال‌آوری بانوان نسبت به آقایان تقریباً برابر است ولی به‌خاطر رعایت شئونات اسلامی و قوانین اسلامی که نمی‌توانیم در برخی از رشته‌ها حضور داشته باشیم در بخش بانوان مدال‌آوری ما کمتر است. ۴۹ فدراسیون ما در بخش بانوان فعال هستند. اولین برنامه ما در دولت عدالت‌محور این است که ورزش بانوان ما خودکفا و بی‌نیاز از ورزش آقایان شود. در بسیاری از مسیر به این هدف رسیده‌ایم ولی باز هم باید اقدامات دیگری انجام شود. در راستای تحقق اهداف ما درخصوص همگانی کردن ورزش یکی از اولویت‌های ما درخصوص اصلاح ساختار قامتی بانوان است.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: تدوین پیش‌نویس شرایط و کمک‌های مالی به تیم‌های ملی با رویکرد توسعه عدالت‌محور یکی دیگر از برنامه‌های ماست. در دیدار ورزشکاران با رئیس‌جمهور ایشان به ما تأکید داشتند که درخصوص معیشت و شغل ورزشکاران اقدامات لازم را انجام دهیم که دیگر ورزشکاران مشکلی نداشته باشند.

وی اضافه کرد: مشارکت در راه‌اندازی کانال اختصاصی رادیو ورزش بانوان یکی دیگر از اقدامات ما بود که خداراشکر این اتفاق افتاد و شبکه راه‌اندازی شد، این کار حاصل تلاش عزیزانمان در شبکه رادیویی و مسئولین صدا بود، این اتفاق نقطه عطفی است که تلاش‌های بانوان ورزشکار بیشتر دیده شود.

سیدحمید سجادی همچنین با اشاره به تدوین و بازنگری قانون حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اظهار داشت: به‌صورت آزمایشی این کار را انجام دادیم و به‌صورت محدود بانوان در ورزشگاه حاضر شدند. تا جایی که فرهنگ اسلامی و عرف جامعه به ما اجازه می‌دهد از این موضوع حمایت خواهیم کرد. تعداد بلیت‌فروشی که انجام شد با حجم افرادی که استقبال کردند همخوانی نداشت و خواهش ما از بانوان این است که خارج از ظرفیت به ورزشگاه مراجعه نکنند چون ممکن است با بی‌نظمی مواجه شویم. بعد از این صندلی‌های استادیوم شماره‌دار خواهد شد و هرکسی در صندلی خریداری‌شده خواهد نشست که با مراجعه بیش از حد تماشاگران بی‌نظمی‌هایی صورت خواهد گرفت.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه درخصوص موفقیت بانوان ورزشکار ایران اظهار داشت: ۵۷۲ مدال بانوان در میادین آسیایی، جهانی و بین‌المللی کسب کردند که یک اتفاق بزرگ برای ورزش ایران است و این موفقیت را تبریک می‌گویم. همچنین ۸۶ مورد اعزام بین‌المللی در بخش بانوان در رشته‌های مختلف داشتیم. یکی از اهداف دیگر ما درخصوص توسعه ورزش بانوان با استفاده از کسب میزبانی مسابقات بین‌المللی است.

وی خاطرنشان کرد: ما به‌تازگی مسابقات زیر ۱۸ سال والیبال و بسکتبال آسیا را میزبانی کردیم که میزبانی خوبی بود و افتخار بزرگی برای ورزش ماست. ریاست فدراسیون والیبال و بسکتبال برای میزبانی این دو رویداد زحمت زیادی کشیدند. همچنین بعد از موفقیت والیبال بانوان در قونیه بازیکنان ما توانستند کره جنوبی قدرتمند را در مسابقات قهرمانی آسیا شکست دهند.

وی خاطرنشان کرد: بانوان ما در امر داوری نیز بسیار فعال هستند. بانوان ما در رشته‌های مختلف در این مدت در ۵۳ رویداد بین‌المللی برای قضاوت اعزام شدند و عملکرد موفقی نیز داشتند.

سجادی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا وزارت ورزش و جوانان در انتخابات فدراسیون فوتبال دخالتی دارد یا خیر عنوان کرد: ما نه‌تنها در فدراسیون فوتبال بلکه در همه فدراسیون‌ها و انجمن‌های ورزشی، سعی می‌کنیم کمترین دخالت فنی را داشته باشیم ولی پشتیبانی و حمایت خود را خواهیم کرد. یکی از متفاوت‌ترین و قوی‌ترین اساسنامه‌ها مربوط به فدراسیون فوتبال است و از طریق فیفا نیز ابلاغ شده است. طبق ضوابطی که در اساسنامه موجود است و طبق قانون وظایف و اختیارات به‌عنوان حاکمیت ناظر بر عملکردشان هستیم. فراهم کردن زیرساخت ها و پشتیبانی از آن از وظایف ماست.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال افزود: معاون ورزش قهرمانی به‌نیابت از بنده در جلسه انتخاباتی فدراسیون فوتبال شرکت کرد و از نوع برگزاری انتخابات گزارش خاصی مبنی بر اینکه تخلفی صورت گرفته باشد داده نشد. بعد از انتخابات گزارش‌هایی به ما ابلاغ شد که ما طبق وظیفه این گزارش‌ها را پیگیری خواهیم کرد. طبق قانون مجمع حرف اول را برای انتخابات می‌زند و مجمع تصمیم گرفت که انتخابات برگزار شود. بعد از این انتخابات در فضای عمومی نکاتی مبنی بر وجود تخلفات عنوان شد و اگر مشخص شود قانون‌گریزی انجام شده است طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال تصمیم‌گیری خواهد شد، فعلاً نمی‌توان پیش‌داوری کرد و در حال بررسی هستیم که آیا کاندیداها به‌صورت قانونی اجازه حضور داشته‌اند یا خیر و نتیجه به‌زودی مشخص می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: کسانی که مخالف انتخاب رئیس منتخب هستند این را می‌گویند که نقش نظارتی وزارت ورزش و جوانان کمرنگ بوده است. مقصران پرونده ویلموتس هنوز اعلام نشده‌اند و ما نمی‌توانیم براساس حدس و گمان تصمیم‌گیری کنیم. با وجود اینکه پرونده ویلموتس مربوط به دوره ما نیست و در زمان وزارت قبل اتفاق افتاده ولی بالاخره باید جریمه‌هایی را که اعلام شده است پرداخت کنیم. ما به‌صورت شفاف پرونده ویلموتس را اعلام کردیم و قطعاً از کسی یا کسانی که درخصوص پرونده ویلموتس مقصر بوده‌اند حمایت نمی‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای فرایند انتخابات فدراسیون فوتبال ما اصرار داشتیم که همه چیز شفاف باشد و اطلاع‌رسانی شود. بنا به دلایلی برخی از دوستان حذف شدند و فقط سه نفر باقی ماندند. انتخابات فدراسیون فوتبال هم موافق داشت و هم مخالف. هیچ دستگاه نظارتی هم درخصوص کاندیداهای انتخاب‌شده نظری را ندادند و اعمال نظر نکردند.

سجادی درپاسخ به این سؤال که صحبت‌هایی مبنی بر بازگشت کارلوس کی‌روش شنیده می‌شود، گفت: ما به مسائل کادر فنی به هیچ عنوان دخالت نمی‌کنیم. با وجود اینکه رشته تخصصی من دوومیدانی است ولی هیچ‌گاه در این فدراسیون نیز دخالت نکردم. شاید راهنمایی شده باشد ولی دخالتی نمی‌کنم. هیچ صحبتی درخصوص بازگشت کی‌روش با بنده نشده است مضاف بر اینکه از نظر مدیریتی وقتی کادر فنی تثبیت شده باشد به‌نحوی عوض شدن و تغییر آن شاید اشتباه باشد. در دوره گذشته هیئت رئیسه با تثبیت کادر فنی موافقت کرد و فکر نمی‌کنم تیم فعلی هیئت رئیسه که کامل شده است، خیلی موافق تغییر در کادر فنی تیم ملی فوتبال باشد، به‌هرحال وزارت ورزش و جوانان و بنده نمی‌توانیم درخصوص انتخاب سرمربی دخالتی کنیم.

سجادی همچنین با اشاره به موفقیت‌های رشته کشتی گفت: خوشبختانه در همه رده‌ها کشتی‌گیران ما در آسیا و جهان قهرمان شده‌اند و فقط گل کار باقی مانده است. خسته نباشید می‌گویم به رئیس فدراسیون و کادر فنی فرنگی و آزاد که واقعاً زحمت می‌کشند. ماه‌ها است که ملی‌پوشان در اردو هستند و امیدوارم که در صربستان هم عنوان قهرمانی را به دست آورند. کشتی رشته اول کشور ماست و همه این رشته را دوست دارند و (کشتی‌گیران) در دل مردم جا دارند و امیدوارم که دست پر از مسابقات جهانی بازگردند و در بازی‌های آسیایی و المپیک نیز موفق عمل کنند.

وزیر ورزش و جوانان درخصوص موفقیت‌های حوزه جوانان نیز اظهار داشت: حدود یازده سال از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان می‌گذرد هرچند که خیلی تلاش شد که این ادغام صورت نگیرد. در سال‌های اول خیلی سخت بود ولی رفته رفته با اصلاح سازوکارها و مسائل بودجه‌ای زمینه برای پیش بردن کارها در دو حوزه ایجاد شد. موفقیت حوزه جوانان مربوط به عملکرد معاونت جوانان می‌شود که خود رئیس‌جمهور نیز از ما خواستند که برای انتخاب این معاونت با ایشان مشورت کنیم.

وی ادامه داد: با تلاش‌های یامین‌پور و برنامه‌ریزی‌ای که در این مدت انجام دادند و استفاده از ظرفیت‌های دیگر سازمان‌ها برای بهبود قانون جوانی جمعیت، موضوع وام ازدواج و ساخت مسکن در دستور کار قرار گرفت. با پیشنهاد ما و با حکم رئیس جمهور معاونت جوانان به‌عنوان دبیر شورای‌عالی جوانان انتخاب شد و این نشان می‌دهد که حوزه جوانان تا چه‌اندازه برای دولت مردمی اهمیت دارد.

وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: دنیای ورزش بسیار وسیع است و مخاطبان زیادی در کشور دارد و امیدوارم با خطای کمتر و برنامه‌ریزی بهتر در خدمت مردم کشور باشیم. امیدوارم که عملکرد یک‌ساله دولت و به‌ویژه در حوزه ورزش و جوانان مورد رضایت مردم قرار گرفته باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.