×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : سه شنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 25 June , 2024

به وقت خبر ؛به گزارش پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ بر اساس پایش انجام شده از سوی وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور از نظر استقرار فرآیندها و پایش برنامه عملیاتی، حایز رتبه “شایسته” شد.

دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با ارتقای ۱۵ امتیاز نسبت به سال ۹۵ ، از رتبه مقبول به رتبه شایسته در سال ۹۶ ارتقا پیدا کرد.  این مهم حاصل ارتقای شاخص های بهداشتی، درمانی و پژوهشی در این مجموعه بزرگ دانشگاهی است. استقرار پروژه بیماری های غیر واگیر، غربالگری سلامت جمعیت روستایی و شهری پیرامون بیماری های غیر واگیر، توسعه کارآفرینی، توسعه شرکت های دانش بنیان، استقرار پروژه چرخه علم و فناوری و مدیریت دانش، تدوین نقشه جامع درمان و توسعه زیرساخت های درمانی، استقرار موفق نظام ارجاع پزشکی در بین دنشگاه های علوم پزشکی کشور، بین المللی سازی فعالیت ها و انعقاد بیش از ۲۰ تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه و صنعت، از جمله برنامه های حایز اهمیت دانشگاه طی سال های اخیر است.

این دانشگاه، با تدوین برنامه راهبردی از سال ۹۵ و انجام کارهای زیرساختی، بهبود فرآیندها را در دستور کار خود قرار داد. در این راستا، بازمهندسی فرآیندها یکی از پروژه های استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان است. از ابتدای استقرار این برنامه، شاهد ارتقا و رشد فزایند شاخص های سلامت در استان هستیم. از جمله این شاخص ها می توان به راه اندازی شرکت های دانش بنیان و هسته های فناور، کسب عنوان برتر در حوزه سیستم مکانیزه نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه، توسعه همکاری های بین المللی، ایجاد مجتمع فناوری های پیشرفته پزشکی، راه اندازی سیستم تصفیه خانه فاضلاب برای ۱۹بیمارستان استان، راه اندازی سیستم ترومای گیلان، کاهش مرگ و میر بیمارستانی، مدیریت هزینه ها، ارتقای شاخص های حوزه دانشجویی، فعال کردن واحد نظارت بر درمان، اجرای نظام سندرومیک بیماری های واگیر برای اولین بار در خاورمیانه، استقرار نظام اجتماعی سازی سلامت در استان، افزایش برنامه های مشارکتی با سازمان های ذیربط و…اشاره کرد. در این راستا، با اصلاح فرآیندها و به همت مدیران و روسای بیمارستان های استان، حدود ۱۰۳ میلیارد تومان در بازه زمانی ۶ ماهه در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، صرفه جویی هزینه شد.

بدیهی است؛ دستیابی به این موفقیت ها حاصل تلاش و ممارست تمامی مدیران و کارکنان خدوم و زحمتکش مجموعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی گیلان است. تلاشی که در بستر برنامه راهبردی و با ارتقای تعاملات درون سازمانی حاصل شد.

پی نوشت: فرایند تدوین و پایش برنامه عملیاتی که طی چند سال تلاش مداوم در سطح ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی کشور، استقرار یافته است، اینک به عنوان یکی از ارکان سیاستگذاری در حوزه سلامت نقش آفرینی می کند و کارکرد اثربخش این فرایند، مستلزم تعامل و همکاری دانشگاه های علوم پزشکی کشور است. در این زمینه، دانشگاه ها بر اساس معیارهای امتیاز بندی، به ۵ رتبه، سرآمد، شایسته، مقبول، متعهد به تلاش و غیرقابل قبول، رتبه بندی می شوند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، کسب این موفقیت را به همه کارکنان مجموعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی گیلان تبریک عرض می نماید./ن

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.