×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Monday, 15 July , 2024

 

به گزارش به وقت خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت نائب رئیس شورای رشت که در غیاب رئیس شورا مدیریت جلسه امروز شورا را بر عهده داشت با تبریک اعیاد قربان و غدیر اظهار کرد: هشتم تیر ماه روز مبارزه با سلاح های شیمیایی نامگذاری شده است.

هادی رمضانی با بیان اينکه ایران اسلامی یکی از کشورهای جهان است که از سلاح های شیمیایی بیشترین آسیب ها را دیده است افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس که رژیم بعث عراق با همراهی بسیاری از دولت‌های مستکبر جهان همچون آمریکا ، انگلیس ، آلمان و … به قصد سیطره بر این آب و خاک وارد جنگ با کشورمان شده بود ، با زیر پا گذاشتن قوانین حقوق بشر و با هدف تصاحب هر چه سریعتر ایران ، بارها نسبت به استفاده از سلاح های شیمیایی در مقابله رزمندگان غیور ایران اسلامی و حتی مردمان بی گناه ساکن در شهرهای مرزی کشور اقدام کرد و نتیجه این اقدام غیر انسانی رژیم بعث عراق شهادت و مجروحیت بسیاری از رزمندگان و همچنین دیگر هم میهنان ما بر اثر استنشاق گازهای شیمیایی است که توسط هواپیماهای عراقی در جبهه ها و شهرهای کشور سرازیر می شد بود و هنوز پس از گذشت سالها از اتمام جنگ تحمیلی، بسیاری از رزمندگان و مردم عادی کشور عزیزمان بر اثر استنشاق گازهای شیمیایی با مشکلات ریوی ، پوستی و… فراوانی مواجهه هستند که این بیماری زندگی را به کام آنان تلخ کرده و هر از چند گاهی خبر به شهادت رسیدن برخی از این مجروحین جنگی به گوش می رسد.

وی به دوازدهم تیر ماه سالروز حمله ناجوانمردانه ناوگان آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران اشاره کرد و گفت : طی این اقدام غیر انسانی آمریکا ، بالغ بر دویست نفر از هموطنان بی گناه ما به شهادت رسیدند و این اقدام بی شرمانه آمریکا که همواره به دروغ در تلاش است تا خود را مدافع حقوق بشر اعلام کند با بازتاب های فراوانی همراه بود و چهره خبیث آمریکا با این حرکت غیر انسانی بیش از پیش به جهانیان معرفی شد و تا ابد ننگ این حرکت بی شرمانه بر پیکره آمریکای جنایتکار ثبت شده است.

وی به روز صنعت و معدن اشاره کرد و گفت : دهم تیر ماه به نام روز صنعت و معدن نامگذاری شده است و این روز را به تمامی فعالان این حوزه تبریک عرض می کنم.

رمضانی با اشاره به پیش رو بودن سالروز میلاد امام هادی و عید غدیر بیان کرد : این اعیاد را تبریک عرض میکنم و زنده نگه داشتن غدیر یک وظیفه مهم است.

حمایت قاطع مدیریت یکپارچه استان از اجرای هشت پروژه بزرگ عمرانی در رشت

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به لایحه دو فوریتی اجرای هشت پروژه عمرانی اظهار کرد: بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری رشت ۵۹ درصد عمرانی و ۴۱ درصد جاری تدوین شده است و برای هشت پروژه ای که مطرح شده است یک هزار میلیارد تومان نیاز داریم .

سید شمس شفیعی با بیان اینکه هشت پروژه عمرانی مهم با حضور شهردار جوان ، متخصص و توانمند برنامه ریزی و در جلسه امروز شورا به رای گذاشته می شود و قرار است در مسیرهایی همچون گلباغ نماز، حمیدیان و… اجرایی طی مدت زمان ۱۸ الی ۲۴ ماهه به اتمام برسد.

وی به برخی دیگر از پروژه های مصوب شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: این هشت پروژه جدای از پروژه هایی همچون بازگشایی میدان سرگل و… است .

عضو شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه پیش بینی های درآمدی برای این هشت پروژه انجام شده است تصریح کرد: در ضوابط بودجه سال جاری پانصد میلیارد تومان از بخش وام نیز در نظر گرفته شده است و بنده به عنوان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه تضمین می کنم که خارج از بودجه مصوب ،منابع درآمدی دیگری نیز داریم و یکی از آن ها از محل تبدیل تخریب به جرایم است که اخیرا وزارت کشور درباره آن مصوبه ای صادر کرد و همچنین از محل ارزش افزوده نیز بیش از ششصد میلیارد تومان افزایش اعتبار داریم .

شفیعی به دیدار با رئیس برنامه و بودجه گیلان با حضور کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و شهردار رشت اشاره کرد و گفت: این دیدار صبح امروز برگزار شد و رئیس برنامه و بودجه گیلان اعلام کرد که دویست میلیارد تومان نیز برای این بخش در نظر گرفته می شود تا در روند اجرای پروژه ها تسریع شود.

وی با بیان اینکه به منظور تحقق برخی از این بندها به حمایت قاطع استاندار، نماینده ولی فقیه، دستگاه قضا و نمایندگان مجلس نیاز داریم افزود: حمایت و همراهی نیروی انتظامی بالاخص پلیس راهور و همچنین فرمانده سپاه که الحق و الانصاف تا کنون حامی حوزه مدیریت شهری رشت بوده اند را نیز در اجرای این هشت پروژه بزرگ به همراه داریم و تا کنون نیز با حمایت های استاندار ، نماینده ولی فقیه در گیلان ، فرمانده سپاه استان و دادستان رشت و فرماندار این شهر اقدامات خوبی در رشت انجام شده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه اجرای هشت پروژه بزرگ نیازمند همراهی شهروندان شریف رشت است افزود: یقینا اجرای این پروژه ها مشکلاتی در عبور و مرور برای شهروندان رقم می زند که با صبوری شهروندان شریف این دغدغه نیز برطرف و با همت و همراهی شورا و شهرداری طی ماه هاای آینده شاهد به بار نشستن این هشت خدمت ماندگار به شهروندان رشت هستیم.

نائب رئیس شورای رشت در ادامه این جلسه با محکوم کردن به آتش کشیدن قرآن کریم توسط افرادی معلوم الحال افزود: آنانی که دم از دموکراسی می زنند اجازه انجام این اقدام را داده اند و با پرداختن به چنین اقدامات بی شرمانه ای ، حب و بغض خود را نسبت به اسلام به نمایش می گذارند و کشور سوئد آگاه باشد که جواب مسلمانان نسبت به توهین آنان بسیار کوبنده است.

تصویب بزرگترین لایحه ادوار شورای رشت در شورای ششم

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با تبریک عید سعید قربان اظهار کرد: عید غدیر را پیش رو داریم و باید به منطور هر چه شایسته برگزار شدن این عید برنامه ریزی های لازم انجام شود.

مسعود عباس نژاد با بیان اینکه ۲۳ ماه از فعالیت شورای رشت سپری شد افزود: از صبوری و اعتماد شهروندان شریف رشت طی این مدت سپاسگزارم و امروز بزرگترین لایحه ادواررشت در جلسه امروز شورا بررسی می شود و با این لایحه اثبات شد که فعل خواستن و توانستن با یکدیگر معنا می شود.

وی با تاکید به اینکه امروز لایحه ای در صحن شورا بررسی می شود که حمایت نماینده ولی فقیه، استاندار، فرمانده سپاه استان، رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان، فرماندار را بهمراه دارد تصریح کرد: تقاطع های غیر همسطح و همسطح و احداث پل ها در قالب هشت پروژه بزرگ عمرانی با تدبیر و تلاش شهردار جوان و متعهد رشت و برنامه ریزی های شورا مطرح و با حمایت مدیریت استان در سطوح مختلف در حال به بار نشستن است و به عنوان منتخبین مردم شریف رشت در شورای ششم از حمایت های تمامی این بزرگان تقدیر و تشکر می کنیم .

عباس نژاد با بیان اينکه استاندار گیلان ، دادستان مرکز استان، فرمانده سپاه گیلان، رئیس کل دادگستری بارها به منظور تسریع بخشیدن به امور و رفع موانع از پیش روی این پروژه و دیگر پروژه ها شخصا در محل اجرای پروژه و جلسات حصور پیدا کرده اند افزود: فرمانده سپاه گیلان نیز تامین مصالح بسیاری از پروژه ها را تقبل کرده اند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه تمامی اعضای شورا از این اتفاق خوشحال هستند بیان کرد: شهردار جوان رشت طی مدت زمان کمتر از دو ماه وارد عمل شد و با برنامه ریزی هایی که شورا برای شهردار انجام داده است امروز این مهم تحقق پیدا کرد و عزم شورای ششم برای خدمت به شهروندان جدی است و با حضور شهردار متعهد ، با اخلاق و متخصص تلاش های شورا به ثمر نشسته است.

عباس نژاد با بیان اینکه شورای ششم رشت بارها آماج بسیاری از حملات و توهین ها به ناحق قرار گرفت افزود: امروز شاهد تحقق برنامه ریزی های شورای ششم رشت هستیم که با همت و غیرت شهردار جوان این شهر در حال به بار نشستن است و خیلی ها تلاش کردند با سنگ اندازی ها بتوانند در مقابل مسیر شورا سنگ اندازی کنند تا به منافع شخصی انتخاباتی خود دست پیدا کنند که به حول الهی این گونه نشد .

وی با اشاره به اینکه اعضای شورای رشت در تمام ایام سال پای کار هستند تصریح کرد: شورای رشت امروز سراسر غرور و افتخار است و بزرگترین لایحه در تمام ادوار شورا امروز تصویب می شود و دیگر قرار نیست مردمان بزرگ شهر فرهیخته رشت ، این شهر را با دیگر شهرها مقایسه و حسرت بخورند و با عزم شورا و همت شهردار قرار است رشت به الگویی برای دیگر شهرها در توسعه و عمران تبدیل شود.

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه از رسانه ها و شهروندان تقاضای همراهی داریم گفت: اجرای این پروژه های بزرگ نیازمند همراهی شهروندان است و امیدواریم این مهم از طریق رسانه ها به شهروندان اعلام شود.

اجرایی شدن هشت پروژه بزرگ عمرانی

یکی دیگر از اعضای شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در دوران انتخابات شعارهای فراوانی دادیم اظهار کرد: شعارهایی از جمله ساماندهی زباله ، رودخانه ها و… را بارها در انتخابات شنیدیم و مطرح کردیم و حالا در این شرایط که مشکلات مالی فراوانی بر کشور حاکم است ، برنامه ریزی های شورا با همت شهردار جوان رشت محقق شده است و با تصمیمات صحیح به لحاظ اعتباری نیز مشکلی در روند اجرای این پروژه ها وجود ندارد.

حسن کریمی کرنق با بیان اینکه بدون وقفه باید این پروژه اجرایی شود افزود: باید بدون لج و لجبازی، برای تحقق پروژه ها تلاش کنیم و همه با هم همان گونه که در انتخاب شهردار رای قاطع دادیم، برای تصویب و اجرایی شدن این پروژه نیز قاطعانه عمل کنیم .

اتفاقات عمرانی در رشت را به فال نیک می گیریم

عضو شورای رشت نیز در این جلسه با تبریک اعیاد قربان و غدیر اظهار کرد: پس از سالها قرار است در شهر رشت طی دو سال آتی اتفاقات خوبی در حوزه عمرانی رقم بخورد و این را به فال نیک می گیریم و خروجی این برنامه ها یقینا برای شهر رشت و شهروندان بسیار مثمر ثمر است.

نادر حسینی با بیان اینکه سالیان طولانی شوراها و شهرداران در آرزوی تحقق چنین اقدام بزرگی بودند افزود: شهردار رشت سبقه عمرانی بالایی دارد و یقینا در خروجی این طرح ها و اقدامات می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

وی با تاکید به اینکه برای اجرای این پروژه ها از ردیف هایی کسر می شود بیان کرد: موافق این اقدام هستیم اما معتقدم باید از ردیف هایی کسر شود که در مباحثی همچون نهضت آسفالت و .. مشکلی ایجاد نشود.

حسینی با اشاره به اینکه با اصل این لایحه کاملا موافقم افزود: امیدواریم افتتاح این پروژه ها به طور همزمان و با حضور رئیس جمهور انجام شود.

با طرح مباحث پیش پا افتاده جلوی پای شهردار سنگ اندازی نشود/ اتفاقات خوب در حوزه آسفالت رشت

یکی دیگر از اعضای شورای رشت نیز در این جلسه با تبریک عید سعید قربان و پیش رو بودن عید غدیر اظهار کرد : اتفاق خوبی در رشت در حال رقم خوردن است و به عنوان یک شهروند نه به عضو شورا در این جلسه اعلام می کنم رشت مظلوم چندین سال است که اجرای هیچ پروژه ای را در خود ندیده است.

محسن سماکچی با بیان اینکه امروز اگر این پروژه ها مطرح شده است به واسطه جسارت و توانمندی شهردار جوان رشت است افزود: انتظار دارم برخی با طرح مباحث پیش پا افتاده جلوی این کارها را نگیرند و یقینا املای نانوشته نیز بدون غلط است و اگر در مسیر راه مشکلی پیش بیاید باید همه با اتحاد و همدلی برای رفع آن تلاش کنیم و فقط پرداختن به معایب و مشکلات، چاره کار نیست و شورا نباید فقط به طرح مشکلات بپردازد و باید در زمان ارائه راهکارها نیز همراهی کند.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه رینگ ۹۰ متری به تنهایی چندین هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد افزود: ایمان داریم که با همراهی شورا و شهرداری این اتفاقات بزرگ رقم می خورد و هر گونه سنگ انداختن در مقابل پای شهردار خیانت به شهر و شهروندان است و از حمایت های سپاه ، استانداری، دستگاه قضا، فرمانداری نیز تقدیر و تشکر می کنیم و ان شاا در حوزه آسفالت نیز در سال جاری شاهد اتفاقات خوبی هستیم .

سماکچی با تاکید به اینکه شهردار رشت فردی سالم و جهادی است بیان کرد: بیشتر مشکلاتی که در این شهر و کشور رقم خورد به واسطه حضور برخی از افرادی بود که عنوان جهادی داشتند اما در عمل اقدام جهادی نداشتند و از همه اعضای شورا تقاضا دارم که یکدل و یک صدا از شهردار حمایت کنند و مردم رشت باید در روند اجرای پروژه ها صبور باشند تا شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی در شهر باشیم.

سالهاست که در رشت پروژه عمرانی بزرگی اجرایی نشده است

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با محکومیت هتک حرمت به ساحت قرآن کریم اظهار کرد: در جلسه امروز شورا انگیزه و اراده جدی در راستای اجرای پروژه های عمرانی در قالب لایحه مطرح شده را مشاهده کردم که بسیار شایسته و قابل تقدیر است.

سید حسین رضویان با بیان اینکه باید در اجرای این پروژه ها تمامی دیدگاه ها را بررسی کنیم افزود: بنده در تمامی جلسات گذشته از این طرح حمایت کردم و سالهاست که در رشت پروژه عمرانی با این حجم مشاهده نشده است ، اما با توجه به اینکه این مهم در منظر عموم نیز قضاوت می شود باید تلنگرهایی به خودمان داشته باشیم .

وی با تاکید به اینکه نگاه به زمینه ها، سنجش ترافیکی و شهر انسان محور باید مورد توجه باشد تصریح کرد: از شهردار رشت تقاضا می شود با توجه به اینکه سرانه نخبگی در رشت بسیار بالا است ، با بهره مندی از ظرفیت پرسنل خوبی که در واحد مطالعات و پژوهش شهرداری حضور دارند یک لایحه دیگر نیز در راستای تحقق شهر انسان محور ارسال کنند .

صدای اتحاد شورا و شهرداری به گوش شهروندان برسد/ اجرای هشت پروژه عمرانی خللی در اجرای دیگر پروژه ها ایجاد نمی کند

شهردار رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از همراهی و حمایت اعضای شورا بی نهایت ممنونم اظهار کرد: زبانم از تشکر بابت این همه حمایت شورا قاصر است و با این حمایت هایی که در جلسه امروز شورا انجام شد احساس مسئولیت بیشتری دارم و مدیریت استان نیز یکپارچه از حوزه مدیریت شهری حمایت می کند.

رحیم شوقی با بیان اینکه در زمان اجرای این هشت پروژه از سایر برنامه ها نیز غافل نمی شویم اظهار کرد: معتقدم اگر مدیریت ما خدا محور باشد یقینا به سمت خدمات انسان محور حرکت می کنیم .

وی با تاکید به اینکه آغاز این هشت پروژه بزرگ به معنای زیر سایه قرار گرفتن دیگر پروژه ها نیست تصریح کرد: پیرامون اجرای یک سری پروژه های کوچک همچون پل پستک نیز جلساتی برگزار کردیم و ان شاا در تلاشیم تا حداکثر در پاییز این پروژه به بهره برداری برسد و پروژه ژ پنج نیز زیر بار ماشین آلات به منظور عملیاتی شدن رفته است.

وی با اشاره به پروژه‌ لاکان افزود: در حال تمدید قرار داد هستیم و این موارد را اعلام می کنم تا همه بدانند اجرای این هشت پروژه بزرگ عمرانی در روند دیگر پروژه ها خللی ایجاد نمی کند.

شهردار رشت با تاکید به اینکه در تلاشیم تا از اعتباری ملی بهره مند شویم گفت: خوشبین هستم که این پروژه ها را حتی جلوتر از زمان مقرر اجرایی کنیم و از اعضای شورا تقاضا دارم صدایی که از بابت این پروژه قرار است به گوش شهروندان برسد صدای اتحاد و همدلی باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.